صبح امروز(چهارشنبه 95/03/12) آیین تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار کلاردشت با حضور مهمانان کشوری و استانی برگزار شد.

این جشنواره با حضور سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، علی اصغر قاسمیان مدیرکل پست مازندران، نورعلی عباسپور مدیر امور شوراها و مشاور معاون وزیر در سازمان مدارس غیردولتی وتوسعه مشارکت های مردمی،صادق فرزیب رییس مجمع خرین مدرسه ساز و مدرسه یار، فرماندار کلاردشت، روسای ادارات کلاردشت و مازندران و خیرین محترم در هتل تخت جمشید برگزار شد.

سید علی قاسمی اظهار داشت: تفاوت انسان با دیگر موجودات در علم آموزی و توانایی ارتقا سطح دانش است در همه کشور های توسعه یافته دنیا از تمام توان خویش برای ارتقا آموزش و پرورش استفاده می کنند. در این کشور ها سرمایه گذاری بیش از هر چیزی بر روی نیروی انسانی صورت می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: تولید انسان اگر به طور شایسته  اتفاق بیافتد می توانیم در دیگر زمینه ها چهره های شایسته ای داشته باشیم.

وی افزود: همه معلم ها به نوعی خیر هستند؛ منتقدین هم خیر هستند که با نقد های خود و نشان دادن نقاط ضعف ما به پیشبرد کار ها کمک می کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش گفت: مردم مازندران فقط در قسمت نوسازی بیش از 6 برابر اعتبارات دولتی کمک کردند یعنی شش میلیارد و و چهارصد میلیون تومان

علیمردان محمدزاده عنوان کرد: طی 21 ماه گذشته از دوران مسئولیت بنده 26 بار از اداره کل آموزش و پرورش به کلاردشت سفر کردند و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند؛ وقتی بنده این مسئولیت را قبول کردم شش پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش وجود داشت که به کمک اداره کل و خیرین هر شش پروژه تکمیل شده که مهم ترین آن تکمیل خانه معلم بودو در این مدت 31 واحد آموزشی از کلاس های هوشمند برخوردار شدند.

وی افزود: با توجه به تمرکز دولت بر پروژه های نیمه تمام  در کلاردشت پروژه جدید احداث دو سالن آموزشی در روستا های واحد و اجابیت در دست  اقدام است که ان شاء الله به محض تعطیلی مدارس شروع می شود و پروژه آزمایشگاه نانو که به همت فرماندار قرار است احداث شود.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه پایدار در کشور است و نقش کلیدی در سرمایه انسانی ایفا می کند.
وی افزود: جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با هدف توسعه مشارکت مردم درحوزه تعلیم و تربیت برگزار می شود
صادق فرزیب تاکید کرد: تحقق هر دانشی نیاز به پشتوانه مالی و تجهیزات دارد فضای فیزیکی مطلوب قطعا زمینه ی رشد دانش آموزان را فراهم می کند؛ اگر بخواهیم خروجی آموزش و پرورش با کیفیت باشد باید زمینه را برای شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش آموزان فراهم کنیم زیرا دانش آموزان هستند که آینده کشور را رقم می زنند.

فرزیب با اشاره به اینکه دانش آموزان کلاردشتی بسیار توانمند هستند و در اولین دوره مسابقات خوارزمی استان اول شدند گفت: در عصر انفجار اطلاعات ما هم باید از تکنولوژی روز استفاده کنیم با توجه به تغییر محتوای آموزشی امکانات و تجهیزات هم باید در این راستا تغییر کند. مجمع آمادگی خود را برای مشارکت 50 درصدی در این امر اعلام می کند و تقاضا دارد که 50 درصد دیگر را اداره کل آموزش و پرورش  تقبل کند.